XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

15 października 2023 r.

Witamy serdecznie wszystkich parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Przy kościele można złożyć ofiarę do puszki na Fundację stypendialną Dzieło Nowego Tysiąclecia.

We wtorek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nauki w Szkole Podstawowej dzieci
z klas pierwszych oraz z racji ich ślubowania.

W środę obchodzimy Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Imieniny obchodzi ks. Łukasz.
Życzymy Mu przede wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi i wstawiennictwa Św. Patrona. Dzisiaj o godz. 9.00 Msza św. imieninowa w intencji ks. Łukasza – serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie ojców zaprasza na cykl spotkań formacyjnych dla mężczyzn, które prowadzi Ks. prof. Janusz Królikowski na temat ”Święty Jan Paweł II – aktualność przesłania”, spotkanie odbędzie się w środę 18 października o godz. 19.30  w dolnym kościele.

W niedzielę, w parafiach na terenie województwa małopolskiego, Uroczystość św.Jana Pawła II, patrona Małopolski, z racji 45 rocznicy wyboru na papieża.

W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny.
Składka na tacę będzie przeznaczona na misje.
W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Msza św. z Róży św. Stanisława Kostki.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych.
Prosimy o uporządkowanie grobów. Śmieci składamy w miejscu do tego przeznaczonym. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki za zmarłych w godz. od 15.00 do 17.30.
Za zmarłych wspomnianych w wypominkach listopadowych będziemy modlić się modlitwą różańcową o godz. 17.30 w dni powszednie przez cały miesiąc listopad.
Natomiast za zmarłych wspomnianych w wypominkach rocznych, będziemy modlić się w niedziele przed Mszą Św. o godz. 7.00 i 9.00 w ciągu całego roku.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników i Kalendarze Ścienne.

Duszpasterstwo Akademickie przy ul. Kunegundy w Nowym Sączu zaprasza do uczestnictwa w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych dla kobiet we wspólnocie „Pełne Chwały”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 20 października o godz. 18.30.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na sprzątanie i utrzymanie parafii, na remonty prowadzone w parafii oraz za wszelkie dobro uczynione dla parafii w minionym tygodniu.

 

 

 

 

 

 


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.