XII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA  19 czerwca 2022 r.

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie z członkami Parafialnego Oddziału Caritas.

W tym roku wspomnienie liturgiczne Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela będzie obchodzone w czwartek 23 czerwca.
W czwartek polecamy pamięci modlitewnej wszystkich naszych Ojców żyjących i zmarłych.

W czwartek –  ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA.  
Msza św. z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci o godz. 18.00.

W piątek przypada – ** UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA.**
Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. 
Zachęcamy do modlitwy za kapłanów.
Msza św. i procesja eucharystyczna o godz.18.00.
Msza św. odpustowa na Woli Kurowskiej o godz. 17.00.
Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W piątek zakończenie roku szkolnego o godz. 8.30 dla uczniów klas O – VIII Szkoły Podstawowej, a o godz. 13.00 dla młodzieży Szkoły Branżowej „Praktyk”.

W sobotę obchodzić będziemy obowiązkowe wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Akcja Katolicka organizuje 2 lipca pielgrzymkę do Tuchowa, wyjazd spod kościoła o godz. 16.00. Można zapisać się dziś w zakrystii, jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży - Sącz Boga - zaprasza na Mszę św. dla młodych z cyklu “Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 czerwca w parafii NSPJ - Kolejowej o godz. 18.30. Tematem spotkania będzie cierpliwość, a słowo do młodych wygłosi ks. Tomasz Kaczor - misjonarz z Boliwii. Eucharystia sprawowana jest w intencjach młodych, które można przesłać w wiadomości prywatnej na Facebooku oraz Instagramie “Sącz Boga”.

W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, Księża Jezuici zapraszają na zewnętrzną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak co roku procesja na sądecki Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 16.00 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie odmówimy Litanię  i  Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”:  za prace porządkowe, dekorację kościoła i trasy przejścia procesji Bożego Ciała, tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i ofiarowali kwiaty. Dziękujemy: dzieciom, młodzieży, grupom parafialnym, chórowi parafialnemu, asyście i wszystkim parafianom za udział w procesji.
Dziękujemy również za ofiary składane na Msze św. o urodzaje oraz na utrzymanie i sprzątanie kościoła.

Do wieczności w minionym czasie odeszli śp. Genowefa Policht i Anna Magiera - Szkarłat. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ….


OGŁOSZENIA dla WOLI KUROWSKIEJ

We wtorek o godz. 18.00 w kościele parafialnym Msza św. o Boże błogosławieństwo i o urodzaje dla mieszkańców Woli Kurowskiej.W czwartek – zakończenia Oktawy Bożego Ciała.
Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
W piątek Uroczystość NSPJ
–  Msza św. odpustowa na Woli Kurowskiej  o godz. 17.00.
Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.