UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY 

12 czerwca 2022 r.

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj zapraszamy na kolejną katechezę formacyjną na godz. 17.00 w dolnym kościele pod tytułem „Jak sobie radzić z emocjami”.

Jutro o godz. 20.00 procesja fatimska do kapliczki koło Państwa Szarotów.
Za przygotowanie i przeprowadzenie procesji odpowiedzialna jest Rada Duszpasterstwa.

We wtorek, 14 czerwca Msza św. o godz. 18.00 będzie na Górze Kożuch.
Mszy św. w kościele o 18.00 nie będzie.
O godz. 19.00 spotkanie dla Akcji Katolickiej w salce katechetycznej.

W środę, 15 czerwca, zachęcamy do modlitwy za Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, z racji 10 rocznicy objęcia posługi w naszej Diecezji.

W czwartek,16 czerwca obchodzić będziemy: 
**UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  PAŃSKIEJ.**Msze św. o godz.  7.00,  10.00,  16.00.
Nie będzie Mszy św. w Kurowie i na Woli Kurowskiej.
Po Mszy św. o godz. 10.00 przejdzie ulicami naszej parafii procesja eucharystyczna, serdecznie zapraszamy: asystę, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach komunijnych, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, stowarzyszenia i grupy apostolskie oraz wszystkich parafian. Prosimy o przybranie domów i trasy przejścia procesji.

W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe  będzie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.
Składka na tacę z Bożego Ciała przeznaczona będzie na utrzymanie hospicjów i dzieł miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

Koło Gospodyń Wiejskich Wielopole organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Niepokalanowa w dniach od 8 – 10 lipca. Zapisy do 25 czerwca – informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

Wójt Gminy Chełmiec informuje, że 30 czerwca upływa termin składania deklaracji o sposobie ogrzewania budynków.  Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Chełmiec.

Dzisiaj można złożyć przy kościele ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie, ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont obu kościołów. W maju zebrano 27 420 zł. Dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  za ofiary składane na utrzymanie parafii oraz sprzątanie kościoła, za ofiary złożone na Msze św. zbiorowe o urodzaje wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy je zbierali – Bóg zapłać za wszelkie dobro. \

BOŻE CIAŁO

MSZE ŚW. w oktawie Bożego Ciała o urodzaje i Boże błogosławieństwo :

CZWARTEK – dla mieszkańców Wielopola,
PIĄTEK – dla mieszkańców Kurowa,
SOBOTA – dla mieszkańców Klimkówki,
NIEDZIELA – dla mieszkańców Dąbrowy,
PONIEDZIAŁEK – dla mieszkańców Wielogłów Zalesia,
WTOREK – dla mieszkańców Woli Kurowskiej,
ŚRODA – dla mieszkańców Wielogłów,
CZWARTEK – dla mieszkańców Ubiadu.


Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na Msze św. zbiorowe o urodzaje wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy je zbierali – Bóg zapłać za wszelkie dobro.

PRZYGOTOWANIE OŁTARZY NA BOŻE CIAŁO

I ołtarz: przy kwiaciarni p. Beaty Berdychowskiej przygotowują mieszkańcy Dąbrowy: od państwa Szkaradek, Pawlik, Sowa do Waśko, Górowski po obydwu stronach drogi.

II ołtarz: u państwa Kaczor i Pulit przygotowują mieszkańcy Woli Kurowskiej.

III ołtarz: U państwa Anety i Jana Janik przygotowują mieszkańcy Wielopola:
rejon p. Krzysztofa Kalisz.

IV ołtarz: przy kościele przygotowują mieszkańcy Ubiadu: od państwa Baran Bogusław i Sylwia do państwa Zieliński Robert i Irena.

HASŁA DO OŁTARZY NA BOŻE CIAŁO

1. To czyńcie na moją pamiątkę.

2.     Wy dajcie im jeść.

3.     Opowiadajcie, co was spotkało.

4.     Bądźcie jednym ciałem.


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.