X NIEDZIELA ZWYKŁA

09 czerwca 2024

X NIEDZIELA ZWYKŁA  

9 czerwca 2024 r.

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla członków Żywego Różańca.

W czwartek, 13 czerwca o godz. 20.00 procesja fatimska przejdzie do kapliczki koło Państwa Bastów. Za przygotowanie i przeprowadzenie procesji odpowiedzialna jest Dziewczęca Służba Maryjna i Koło Misyjne.

W sobotę, 15 czerwca zachęcamy do modlitwy za Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża, z racji 12 rocznicy objęcia posługi w naszej Diecezji.

W sobotę,15 czerwca Msza św. o godz. 18.00 będzie na Górze Kożuch.
Mszy św. w kościele o 18.00 nie będzie.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów.
Dotyczy to dzieci, które mieszkają na terenie naszej parafii, ale uczą się w szkołach w Nowym Sączu lub w innych miejscowościach. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

Nasz Parafialny Zespół Boże Nutki został wyróżniony na XXII Powiatowym Konkursie Zespołów Wokalnych i Chórów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby. Życzymy dzieciom i ich opiekunom dalszych sukcesów.

Dzisiaj przy kościele można złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie, ofiary składane na tacę przeznaczone są na remonty prowadzone w parafii.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie kościoła i wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty.   


WOLA KUROWSKA
W czwartek o godz. 18.00 –  Msza św. i procesja fatimska.


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.