UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

19 maja 2024

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
19 maja 2024 r.

Witamy serdecznie parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Rocznicę przyjęcia przez dzieci klas IV Pierwszej Komunii Świętej.

Jutro obchodzić będziemy Święto NMP Matki Kościoła.
Msze św. o godz.  6.30,  10.00,  18.00,  w Kurowie o  16.30,  na Woli Kurowskiej o  19.00. O godz. 6.30 nie będzie Mszy św. w kaplicy sióstr.

W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy **Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. **Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia świętujemy również Dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy za żyjące i zmarłe mamy.

Wczoraj kleryk Grzegorz Mróz przyjął Święcenia Diakonatu.
Składamy serdeczne gratulacje, życzymy Bożego błogosławieństw i polecamy modlitwom parafian 14 nowych diakonów w naszej diecezji.

Szkoła Nowej Ewangelizacji i Diakonia przy Parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu organizuje Kurs Nowe Życie od 14 – 16 czerwca w Domu Katechetycznym przy ul. Kunegundy 12 a. Więcej informacji na ulotkach i w gablocie parafialnej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na utrzymanie i sprzątanie kościoła, za wszelkie dobro uczynione dla parafii w minionym tygodniu.

PRZYGOTOWANIE OŁTARZY NA BOŻE CIAŁO

I ołtarz: przy kwiaciarni p. Beaty Berdychowskiej przygotowują mieszkańcy Dąbrowy:
rodziny mieszkające przy ulicy „w stronę zbiornika” i część Starego Gościńca: od Dominik Janusz, Dąbrowski Stanisław, Burnagiel Bartłomiej, Pomietło Stanisław, Dąbrowski Jacek, Morawa Marian, Wierzbanowski Marian do Niemasik Lucyna.

II ołtarz: u Państwa Kaczor i Pulit przygotowują mieszkańcy Wielopola:
z  osiedla Dąbie.

III ołtarz: u Państwa Anety i Jana Janik przygotowują mieszkańcy Wielogłów:
od Bogdanowicz Rafał, Szaroma Marian, Bogdanowicz Mieczysław wzdłuż drogi na Ubiad domy po prawej stronie do Kożuch Edward.

IV ołtarz: przy kościele przygotowują mieszkańcy Ubiadu:
od Słaby Leszek, Bugajska Agata, Łęczycki Władysław w górę do Słaby Sławomir.

Serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz procesji na Uroczystość Bożego Ciała, przez całą Oktawę i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Te same grupy zobowiązane są do przygotowania darów na procesję na 15 sierpnia
w Uroczystość  Wniebowzięcia NMP.

Hasła do Ołtarzy na Boże Ciało znajdują się w zakrystii.


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.