XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  24 września 2023 r.

Witamy serdecznie wszystkich parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj przeżywamy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W czwartek, 28 września, przypada 15  rocznica konsekracji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W piątek, 30 września będziemy przeżywać kolejny wieczór z Jezusem Miłosiernym.
Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 z rozważaniem Słowa Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św. na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
Pierwsze nabożeństwo różańcowe będzie 1 października, w czasie Godziny Miłosierdzia.

Tradycyjna Procesja Różańcowa, w pierwszą niedzielę października, wyruszy po raz 34 ulicami   Nowego Sącza. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz. 18.00. Następnie odwiedzając kościoły naszego miasta około godz. 21.00 dotrze do kościoła Matki Bożej Niepokalanej na Millenium. Nabywając lampiony przed procesją można będzie wesprzeć wydawnictwo Promyczek dobrowolną ofiarą.

W niedzielę, 24 września rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce dobrych i zepsutych przedmiotów codziennego użytku takich jak telefony komórkowe klawiszowe, smartfony, tablety i laptopy. Akcja potrwa do końca października.

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” serdecznie zaprasza na wernisaż prac, które powstały w ramach arteterapii dla osób z demencją. Wernisaż odbędzie się w piątek 29 września o godzinie 17.00 w siedzibie Fundacji Andrasz.
Psycholog Małgorzata Krupa przybliży specyfikę demencji oraz opowie też o tym, w jaki sposób lokalna społeczność może wspierać opiekunów z sąsiedztwa i dlaczego jest to tak ważne. Serdecznie zapraszamy.

Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz chętne kandydatki do tej grupy maryjnej zapraszamy w piątki o godz. 17.00 na spotkania w salce katechetycznej.

Spotkania dla Koła Misyjnego odbywać się będą w soboty o godz. 8.30 w salce katechetycznej. Zapraszamy chętne dzieci, zainteresowane misjami, do włączenia się w szeregi naszego Koła.

Sołtys wioski Kurów zaprasza na zebranie 29 września o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej. Tematem spotkania będzie podział środków, sprawy bieżące, dyskusja i wolne wnioski.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na utrzymanie parafii, na sprzątanie kościoła oraz za dary serca i wszelkie prace wykonane dla parafii w minionym tygodniu.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Piotr Bocheński.
Polecamy jego nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu …

OGŁOSZENIA  dla  WOLI  KUROWSKIEJ

Msza św. i nabożeństwo różańcowe w październiku w dni powszednie o godz. 18.00.

 


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.