XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25 września 2022 r.

Witamy serdecznie wszystkich parafian i gości na niedzielnej Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

Dzisiaj przeżywamy kolejną niedzielę synodalną, Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W środę, 28 września, przypada 14  rocznica konsekracji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18.00 będzie spotkanie dla dzieci komunijnych.


Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych, w czwartek 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 ,by modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata. W naszej parafii będzie można przyłączyć się do modlitwy w Kościele , obok kapliczki k. Państwa Bastów, kapliczki k. Państwa Szarotów, oraz przy stacjach Drogi Krzyżowej na Górę Kożuch.

 

W piątek, 30 września będziemy przeżywać kolejny wieczór z Jezusem Miłosiernym.
Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 z rozważaniem Słowa Bożego i adoracją oraz błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy św. na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian.
Pierwsze nabożeństwo różańcowe, 1 października, poprowadzi Stowarzyszenie Ojców.

Pierwsza sobota miesiąca:
Różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi i o ustanie pandemii poprowadzi Róża zgłoszona na ten dzień do odmówienia różańca.

W Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu powstaje drugie w naszej diecezji ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które służy pomocą małżeństwom w kryzysie i osobom pozostawionym przez współmałżonka.
Otwarcie ogniska nastąpi w niedzielę, 2 października, na Mszy św. o godz. 16.00.
Po Mszy św. dla zainteresowanych odbędzie się spotkanie w sali parafialnej.

Przypominamy i zachęcamy do składania kandydatur na członków Rady Duszpasterskiej.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na utrzymanie parafii, na sprzątanie kościoła oraz za wszelkie prace wykonane dla parafii w minionym tygodniu.

W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Czesław Bocheński.
Polecamy jego duszę Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu …

***OGŁOSZENIA  dla  WOLI  KUROWSKIEJ.***Msza św. i nabożeństwo różańcowe w październiku w dni powszednie o godz. 18.00. 

 


Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.