Pielgrzymka do Włoch

29 stycznia 2024

Samolotowa pielgrzymka do Włoch 11-18.09.2024

Szczegóły

1 DZIEŃ – 11.09.2024 - PRZELOT DO WŁOCH

Spotkanie uczestników na lotnisku w Krakowie. Rozdanie kart pokładowych. Odprawa, wylot do Włoch. Lądowanie na lotnisku w Rzymie. Transfer autokarem do hotelu (w razie późnego przylotu brak obiadokolacji).

2 DZIEŃ - 12.09.2024 - WATYKAN - RZYM

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU na zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra oferuje możliwość obejrzenia jej wspaniałych dzieł sztuki, imponującej architektury i grobów papieży, będąc kluczowym punktem dla turystów odwiedzających Watykan. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie spacer po RZYMIE BAROKOWYM – Plac Navona, Panteon, Kapitol, Fontanna di Trevi. To właśnie z Rzymu wywodzi się styl barokowy, który będziemy mogli podziwiać w czasie naszego spaceru z przewodnikiem. MSZA ŚWIĘTA. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ – 13.09.2024 - RZYM

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie RZYMU ANTYCZNEGO. Zwiedzanie antycznego Rzymu to fascynująca podróż przez historię, umożliwiająca zobaczenie słynnych zabytków takich jak Koloseum, Forum Romanum i Panteon, które stanowią świadectwo bogatej przeszłości tego miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Pompei.

4 DZIEŃ- 14.09.2024 - POMPEJE - AMALFI

Śniadanie. Przejazd do POMPEI – nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej, Msza święta. Wyjazd do SALERNO –- tam krótka wizyta w katedrze. Następnie rejs do AMALFI – jest to jedno z bardziej urokliwych zakątków Wybrzeża Amalfitańskiego. Położone w wąwozie wśród skał, nad samym brzegiem lazurowego morza zachwyca każdego. Uroku temu miejscu dodaje wkomponowanie sielankowej kolorowej architektury w niczym niezmąconą dzikość natury. Spacer i czas na podziwianie widoków. Powrót łodzią do Salerno. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolację.

5 DZIEŃ – 15.09.2024 - SAN GIOVANI ROTONDO

Śniadanie. Przejazd SAN GIOVANI ROTONDO - miasteczko położone jest w południowych Włoszech, w regionie Apulia. Jest znane głównie jako miejsce, w którym przebywał i pracował św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej znanych i czczonych świętych XX wieku. W San Giovanni Rotondo znajduje się Sanktuarium św. Ojca Pio. To miejsce jest uważane za duchowe centrum modlitwy i uzdrowienia. Nawiedzenie grobu św. Ojca Pio oraz zwiedzanie obiektów związanych z Jego życiem. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ – 16.09.2024 - ASYŻ

Śniadanie. Przejazd ok. 5 h - do ASYŻU - miasta św. Franciszka głównego patrona Włoch. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka. Bazylika Świętego Franciszka w Asyżu, znana również jako Bazylika San Francesco d’Assisi, to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych kościołów w chrześcijaństwie, słynący ze swojej wspaniałej architektury i fresków autorstwa Giotto oraz innych sławnych artystów. Jest to miejsce pochówku św. Franciszka z Asyżu, założyciela Zakonu Braci Mniejszych (franciszkanów), i stanowi ważne centrum pielgrzymkowe dla wiernych z całego świata. Modlitwa przy grobie świętego, Msza święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg

7 DZIEŃ – 17.09.2024 - SANTA MARIA DEGLI ANGELI - CASCIA

Po śniadaniu nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej oraz znajdującej się wewnątrz - PORCJUNKULI. Porcjunkula to święte miejsce, w którym św. Franciszek z Asyżu otrzymał Boże objawienie i założył Zakon Braci Mniejszych, będące symbolem głębokiej wiary i pokory. Następnie przejazd do CASCI, miejsca, w którym św. Rita pełniła swoją posługę jako siostra zakonna. Nawiedzenie sanktuarium św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Czas na własną modlitwę. Przejazd w okolice Rzymu na zakwaterowanie i nocleg.

8 DZIEŃ – 18.09.2024 - PRZELOT DO POLSKI

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, odprawa lotniskowa. Wylot do Polski. Przylot i zakończenie pielgrzymki.

WAŻNE INFORMACJE

  1. Dokumentem uprawniającym do podróży jest dowód osobisty lub paszport ważny 90 dni od daty powrotu
  2. Zaliczka płatna do 7 dni od daty wypełnienia umowy zgłoszenia
  3. Dopłata do całości na 30 dni przed pielgrzymką
  4. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – informacja dostępna w biurze.
  5. Cena biletów lotniczych będzie potwierdzana w momencie ich zakupu
  6. Cena obowiązuje przy 40 osobach płatnych

DODATKOWE UBEZPIECZENIE NA WYPADEK REZYGNACJI Z POWODU ZACHOROWANIA (KONIECZNOŚĆ ZGŁOSZENIA W BIURZE W MOMENCIE ZAPISU)

  • Od zachorowania nagłego – 185 PLN

  • Od zachorowania z powodu chorób nagłych i przewlekłych – 230 PLN

  • PAKIET FULL – zachorowanie nagłe, przewlekłe, z rozszerzeniem na COVID 19 i kwarantannę – 320 PLN

Koszt

Koszt pielgrzymki 1900 PLN + 550 EURO.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielogłowach umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.